Jak zdobyć obserwujących na Instagramie?

Współcześnie social media odgrywają bardzo dużą rolę w promowaniu i reklamowaniu usług i produktów. Widoczne jest coraz większe umacnianie się na rynku marketingowym pozycji mediów społecznościowym. Przede wszystkim Instagrama, który stał się częścią największego serwisu, a więc Facebooka. Nowoczesna reklama opiera się już nie na przekazie telewizyjnym, ale przede wszystkim na popularnych obecnie influencerach. Dzieje się tak z uwagi, że dzięki powszechnemu dostępowi do internetu, ruch reklamowy także przeniósł się wraz z migracją potencjalnych konsumentów. Marki do promowania swoich produktów wybierają profile instagramowe, które posiadają największe zasięgi. Dlatego też ilość obserwujących z punktu widzenia influencera jest kwestią nadrzędną.

Jak zdobyć obserwujących na Instagramie?


Pierwszym z najważniejszych działań w ramach zdobywania obserwujących jest regularne publikowanie zdjęć oraz dodawanie instastories. Niniejsze działania połączone z tworzeniem unikalnych, wyróżniających się zdjęć są podstawą do generowania ruchu na swoim profilu. Jednak wyłącznie dodawanie zdjęć czy instastories nie wystarczy. Należy się wyróżniać! Kolejnym bardzo ważnym działaniem jakie należy podjąć w ramach pozyskiwania nowych obserwujących to dodawanie właściwych hasztagów pod zdjęciami. Obecnie w wielu miejscach w internecie można znaleźć informacje na temat najbardziej popularnych hasztagów, które generują ruch na profilu. Doskonałym rozwiązaniem jest także dodawanie znanych marek i osób, a więc oznaczanie ich w zdjęciu. Ostatnim bardzo ważnym elementem jest utrzymywanie interakcji z osobami, które już obserwują nasz profil. Wiąże się to z odpowiadaniem na komentarze oraz komentowanie zdjęć innych profili.

Rozwój konta na Instagramie


Skuteczne prowadzenie działań marketingowych na profilu Instagramowym wymaga nie tylko zaangażowania, ale również wiedzy. Rozpoczynając przygodę z Instagramem należy zastanowić się dokładnie jakiego rodzaju content będziemy publikować. Ponadto siatka zdjęć musi spełniać pewne wymogi estetyczne, aby przyciągała i zachęcała do pozostawienia obserwacji nowych obserwujących. Dlatego musi być nie tylko spójna, ale także publikowane zdjęcia muszą być spójne tematycznie. Posiadanie solidnego zarysu strategii działań, które będą podejmowane na Instagramie to pierwszy krok w kierunku zdobywania coraz większej ilości obserwujących.