Skuteczność reklamy sieciowej

W obecnych czasach branża e-commerce rozwija się niezwykle szybko. Stopniowo staje się jedną z najbardziej skutecznych form marketingowych. Dlaczego tak się dzieje? Powodów jest wiele, ale te nad którymi warto zastanowić się w treści tego artykuły to przede wszystkim szeroki zasięg i szerokie pole możliwości form występowania.

Marketing sieciowy jako forma reklamy

Wśród marketingu sieciowego mamy całą paletę możliwości dotarcia do grupy docelowej. Dobrym przykładem są chociażby tak zwane pliki cookie, które obecnie występują licznie na stronach internetowych. Za ich pomocą łatwo można spersonalizować preferencje internautów na podstawie jego wyników wyszukiwania. Oprócz tego często wiele reklam określonych produktów, usług czy marek pojawia się nam na przykład w bocznych częściach przeglądanych przez nas stron a czasem nawet w czasie przeglądania treści. W serwisach społecznościowych reklamy są często na przykład częścią przeglądanych przez nas plików audio czy wideo. Ponadto, jeżeli klient wyrazi zainteresowanie produktem i chęć dalszego śledzenia aktualizacji na jego temat często zapisuje się na przykład na mailowy newsletter, w treści którego również w łatwy sposób można uwzględnić elementy reklamowe.

Współpraca z influencerami

Obecnie jedną z najpopularniejszych form marketingu sieciowego jest marketing we współpracy z influencerem – wpływową osobą, która dany produkt promuje w swoich mediach społecznościowych za pomocą na przykład postów sponsorowanych. Oczywiście zanim rozpoczniemy współpracę tego typu, to musimy mieć ściśle określony plan i pomysł biznesowy. O tym gdzie szukać pomysłu na biznes przeczytamy na stronie www.artandprestige.pl. W tej sytuacji istniej spore prawdopodobieństwo skuteczności takiej reklamy sieciowej, jeśli oczywiście dana wpływowa osoba ma szerokie zasięgi odbiorców. Jeżeli tak jest, przekazanie reklamy dalej jest już jedynie formalnością. Wszystkie powyższe przykłady tylko dodatkowo udowadniają, że zarówno reklama sieciowa jak i ogół marketingu sieciowego bardzo prężnie i dynamicznie się rozwija.

1 thought on “Skuteczność reklamy sieciowej

  1. Zaletą reklamy jest to, że każdy biznes znajdzie coś dla siebie, tzn, kampanie dostosowane do budżetu. W telewizji trzeba przeznaczyć więcej pieniędzy.

Comments are closed.