Dlaczego warto spłacać terminowo zobowiązania?

pozyczka

Swoje należności należy regulować w terminie – ten truizm, świadczy nie tylko o uczciwości i dobrym wychowaniu, ale przede wszystkim odpowiedzialności. Niestety okazuje się, że to co wydaje się oczywiste nie jest takim dla wszystkich, ponieważ każdego roku przybywa osób, które odwlekają opłacenie rachunku za telefon, czy raty w banku. Tymczasem gra na czas może przynieść więcej szkód niż pożytku, a błahe opóźnienie stać się źródłem sporych problemów.

Wierzyciele coraz częściej decydują się na podejmowanie zdecydowanych kroków względem niesolidnych dłużników. Oczywiście z reguły najpierw podejmowane są próby polubownego rozwiązania problemu (co w większości przypadków jest korzystne również dla samego wierzyciela), ale jeżeli próby „dogadania się” spełzną na niczym to zadłużenie z tytułu nieopłaconych rachunków lub rat może stać się impulsem do podjęcia bardziej radykalnych działań przeciwko osobom migającym się od terminowego regulowania należności.

Egzekucja należności to ostateczność, jednak istnieją również inne – nie mniej dotkliwe – instrumenty pozwalające na „dyscyplinowanie” niesolidnych klientów. Jednym z nich jest wpisanie do KRD (Krajowy Rejestr Dłużników). Wbrew pozorom może to zaszkodzić nie tylko osobom ubiegającym się o kredyt hipoteczny, czy sporą pożyczkę gotówkową – widniejąc w KRD w większości przypadków pozbawimy się szansy np. na zakup produktów w ramach promocji „raty zero procent”, a nawet… podpisania umowy na abonament telefoniczny, czy telewizyjny.

Co ważne w tarapaty wpadniemy nie tylko grając na nosie bankowi – podobne problemy możemy mieć nie opłacając w terminie rachunków za prąd, gaz lub telefon. Z tego powodu warto pamiętać o terminowym spłacaniu swoich zobowiązań – to nie tylko kwestia odpowiedzialności i dobrego wychowania, ale także… świętego spokoju.

Jeśli cenisz sobie podobne porady, nie zawiedziesz się, odwiedzając https://halokatowice.pl.