Czy warto pisać precle?

Początkujący copywriterzy zastanawiają się w szczególności, jakie teksty zacząć pisać na samym początku. Treści o wysokiej jakości, slogany, treści blogowe a może właśnie precle? Dziś odpowiemy sobie na ów to pytanie, czy warto pisać precle?

O pisaniu precli

Odpowiedź brzmi tak, ale i zarazem nie. Jako początkujący copywriter musisz wiedzieć, że pisanie tych właśnie tekstów wiąże się z szybkim pisaniem wymyślaniem zdań w głowie dodatkowo kreatywnością, ale i z brakiem odmiany słowa kluczowego. Tekst ten tak naprawdę powinien posiadać od 1000 do maksymalnie już 2000 znaków ze spacją. Teksty te bardzo szybko się piszę i w ciągu godziny przy szybkim pisaniu możesz napisać ich ponad 10. Dlatego, też moim zdaniem warto zainteresować się tą jakością treści, gdy opanujesz szybkie pisanie na ów to klawiaturze.

Ile się zarabia na takich tekstach preclowych?

Jest to stawka bardzo zróżnicowana. Niektórzy copywriterzy chcą za jeden tekst pod SEO za 1000 znaków ze spacją od 1 do 5 złotych, inni chcą od 10 do nawet 30 złotych. Pamiętaj jednak, iż czym mniejsza cena, czy większa nie oznacza gorszy, jak i ten lepszy tekst pod SEO.

Precle to teksty dla algorytmów, muszą posiadać od 3 do 6 razy użytych słów kluczowych dokładnie nieodmienionych, dlatego też moim zdaniem na pytanie, czy warto pisać precle? Odpowiedź brzmi tak. Szybkie pisanie kreatywność i stawka od 1 do 5 złotych zagwarantują Ci szybki zarobek, ale i więcej zadowolonych klientów co pozwoli CI na rozwój jako copywriter.

Źródło: https://www.artbiznes.pl